ArtContact İstanbul, Sanat Fuarları için uygun, ulaşımı kolay çağdaş mekanlarından biri olan Dr.Mimar Kadir Topbaş Gösteri Merkezi (Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi) nde on bin m2 nin üzerinde sütunsuz ve on altı metre tavan yüksekliğinde kapalı ve bir o kadar da açık alanda hazırlanıyor.

Sanatçıların, galerilerin çatısı altında katılabileceği fuarda müzeler, eğitim kuruluşları, sanatsal malzeme üreten firmalar yer alabilecek. İki farklı salonda konferansların, söyleşilerin ve fuar alanı içinde farklı mekanlarda dinletilerin yapılacağı, ayrıca dış alanda Street Art ve heykel sergilerinin yapılması da hedeflenmektedir.

Uygarlıkların oluşumunda sanat, tartışmaya yer bırakmayan bir öneme sahipken, sanatın bir değer olarak toplum genelinde yaygınlaştırılmasına yönelik arayışlar da güncelliğini koruyor.

Sanatın toplum ile buluşmasını sağlayacak yeni fırsatların yaratılması ile sanatsal paylaşımlarda bir yöntem olarak sanat fuarları gündeme gelmektedir.

Ankara’da daha önce 2004-2009 yıllarında gerçekleştirdiğimiz ArtForum Ankara ve 9 yıldır gerçekleştirdiğimiz ArtAnkara Çağdaş Sanat Fuarları ile edindiğimiz birikimi, özellikle komşu ve çevre ülkelerde uzun yıllardır yaptığımız çalışmalarımızın sonuçlarını İstanbul’da da yaşama geçirmek istiyoruz.

01-04 HAZİRAN MAYIS 2023 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 3.Artcontact İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı'nın, sanat ortamının ve piyasalarının gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Sanatın yaratıcı, geliştirici, paylaşımcı gücünün yeni bir ışık kaynağı olacağı inancıyla , sanatçılarımızı ve tüm sanat dostlarını fuarımıza davet ediyoruz.